Aktualności

Seminarium CIOR w Wesseling

     Kolejne, 23 Seminarium CIOR, odbyło się w Centrum Fundacji im. Konrada Adenauera w Wesseling k/Kolonii w dniach 05 – 08. 02. 2012 roku, którego tematem przewodnim było „Nowa Koncepcja Strategiczna NATO – promocja międzynarodowego bezpieczeństwa poprzez kooperację”.
     W skład naszej delegacji wchodzili: gen. bryg. Ryszard Żuchowski, płk Wojciech  Wnuk oraz kmdr Zygfryd Naczk.

Czytaj więcej »

Posiedzenie KC AESOR

     Pierwsze w tym roku posiedzenie Komitetu Centralnego AESOR odbyło się w dniach 2-4 lutego 2012 r. w Paryżu.
   Głównym tematem posiedzenia było przekazanie prezydencji przez Hiszpanię – Francji oraz omówienie działań prezydencji francuskiej w tym roku.

Czytaj więcej »

Posiedzenie Rady Federacji

     24 stycznia 2012 r. odbyło się drugie posiedzenie Rady Głównej Federacji, na którym Prezes Federacji gen. bryg. Ryszard Żuchowski przedstawił najważniejsze zadania z Planu Przedsięwzięć Federacji na 2012 r.
 

Czytaj więcej »

SPOTKANIE W BBN

     11 stycznia 2012 r. minister Stanisław Koziej w obecności gen. broni Lecha Konopki i płk. Macieja Czulickiego przyjął w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego delegację Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów SZ RP w osobach: prezesa gen. bryg. Ryszarda Żuchowskiego oraz wiceprezesów płk. Stanisława Kalskiego i płk. Jana Gazarkiewicza.

Czytaj więcej »

IV Kongres Federacji

     IV Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Federacji odbył się 27 września 2011 r. o godzinie 11.00 w Sali Klubu Garnizonowego Dowództwa Garnizonu Warszawa w Warszawie przy Alei Niepodległości 141.

Czytaj więcej »

Podpisanie porozumienia

     27 sierpnia 2011 roku w Klubie Oficerskim Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni - Babich Dołach odbyło się uroczyste podpisanie „Porozumienia o Współpracy” pomiędzy Federacją Oficerów Rezerwy Okręgu Schleswig - Holstein (Niemcy) a Stowarzyszeniem Oficerów Rezerwy 34 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i Sympatyków Lotnictwa w Gdyni.
     Porozumienie podpisali:
     - ze strony niemieckiej:
   płk Reinhard E. Unruh (Prezydent  Federacji Oficerów Rezerwy Okręgu Schlesewig - Holstein, VdRBw e.V.);
   kmdr Siegfried Beyer (Wiceprezydent Federacji Oficerów Rezerwy Okręgu Schleswig - Holstein).
    - ze strony polskiej:
    gen. bryg. Ryszard Żuchowski (Prezydent FSRiWSZ RP - Warszawa);
    płk pil. Leopold Stachowski (Prezes SOR34PLMiSL - Gdynia);
    kmdr Zygfryd Naczk (Sekretarz SOR34PLMiSL - Gdynia).

Czytaj więcej »

Letni Kongres CIOR / CIOMR / NRFC 2011

     Zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 czerwca 2010 r., w dniach 2-6 sierpnia 2011 roku w Warszawie przeprowadzony został 64 Letni Kongres CIOR/CIOMR/NRFC... (Międzysojuszniczej Konfederacji Oficerów Rezerwy, Międzysojuszniczej Konfederacji Oficerów Rezerwy Służb Medycznych i Komitetu Narodowych Sił Rezerwy). Kongres ten po raz pierwszy odbywał się w Polsce.
   Letni Kongres CIOR/CIOMR/NRFC jest najważniejszym i najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem NATO i CIOR, przeprowadzanym co roku w innym państwie członkowskim.

Czytaj więcej »