Aktualności

IV Forum Organizacji Pozarządowych w Krakowie

     Departament Wychowania i Promocji Obronności MON zorganizował w dniach 11-13 października 2013 r. w Krakowie IV Forum organizacji pozarządowych działających na rzecz obronności. Na Forum spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych (NGO) oraz podmioty współpracujących z resortem Obrony Narodowej.
     Federację Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów SZ RP reprezentowali: płk (r) Antoni Borowski i ppłk (r) Andrzej Kreczman.
 

Czytaj więcej »

Dzień Spadochroniarza

    Z okazji Święta Związku Polskich Spadochroniarzy – Dnia Spadochroniarza oraz 85. rocznicy utworzenia Zakładów Produkcji Spadochronów w Legionowie odbyły się główne uroczystości przed Pałacem Polskiej Akademii Naukowej w Jabłonnie.
   
 

Czytaj więcej »

JESIENNA SESJA PLENARNA „INICJATYWA GAMING II”

     W dniach 26 – 29 września 2013 r. w Pradze odbyła się Jesienna Sesja Plenarna „INICJATYWY GAMING II”.
     W obradach z ramienia Federacji udział wzięli:
     - kmdr w st. spocz. Zygfryd NACZK - przewodniczący delegacji;
     - ppor. (r) MD Maria HOŁDROWICZ – członek delegacji.

 

Czytaj więcej »

Konferencja ROLA I ZNACZENIE ŻOŁNIERZY REZERWY W TRWAJĄCYM PROCESIE FUNDAMENTALNYCH ZMIAN W SIŁACH ZBROJNYCH (Profesjonalizacja oraz tworzenie NSR)

     18 września 2013 r. Federacja Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP przeprowadziła konferencję „Rola i znaczenie żołnierzy rezerwy w trwającym procesie fundamentalnych zmian w Siłach Zbrojnych RP (profesjonalizacja oraz tworzenie Narodowych Sił Zbrojnych)”. Konferencja odbywała się pod patronatem Szefa BBN ministra Stanisława Kozieja.
     Na obrady w Centrum Konferencyjnym MON w Warszawie przybyło ok. 100. przedstawicieli z MON, Sztabu Generalnego WP i BBN oraz z organizacji pozarządowych skupiających żołnierzy rezerwy, kombatantów i weteranów.
 

Czytaj więcej »

XV-lecie FEDERACJI

     27 sierpnia 2013 r., w siedzibie Federacji odbyło się inauguracyjne posiedzenie Zespołu przygotowującego obchody, XV-lecia Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, które przypadają w 2014 roku.
  

Czytaj więcej »

Płk Stanisław KALSKI odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

     15 sierpnia 2013 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski - Zwierzchnik Sił Zbrojnych, podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, wręczył nominacje generalskie, ordery i odznaczenia.
    Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w działalności społecznej i popularyzowanie wiedzy o historii i tradycji wojska został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski I Wiceprezes Federacji płk Stanisław KALSKI. Gratulujemy!

Czytaj więcej »

Kongres Letni Międzysojuszniczej Konfederacji Oficerów Rezerwy (CIOR)

     W dniach 30 lipca - 2 sierpnia 2013 r. w Brnie odbył się Kongres Letni Międzysojuszniczej Konfederacji Oficerów Rezerwy (CIOR).
 

Czytaj więcej »

SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI WŁADZ FEDERACJI Z DOWÓDCĄ MARYNARKI WOJENNEJ RP

     9 lipca 2013 r. odbyło się spotkanie Prezesa Federacji gen. bryg. (r) Ryszarda Żuchowskiego z Dowódcą Marynarki Wojennej RP admirałem floty Tomaszem Matheą. Prezesowi towarzyszyli członkowie Prezydium Rady Głównej: kmdr (r) Zygfryd Naczk i kmdr por. (r) lek. Andrzej Galubiński.
 

Czytaj więcej »

Akademia Językowa (CLA)

     Tegorocznym organizatorem Akademii Językowej CIOR była Polska. Akademię zorganizowano na bazie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W zajęciach przeprowadzonych w dniach 14-27 lipca 2013 r. uczestniczyło 51 oficerów rezerwy Międzysojuszniczej Konfederacji Oficerów Rezerwy (CIOR) oraz Partnerstwa dla Pokoju (PfP) z Albanii, Bułgarii, Francji, Republiki Czeskiej, Hiszpanii, Holandii, Macedonii, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rumunii, Rosji i USA.
 

Czytaj więcej »

Obchody 20-lecia Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i Sympatyków Lotnictwa

    Z inicjatywy Prezesa Stowarzyszenia płk. pil. (r) Leopolda Stachowskiego tegoroczne obchody powstania lotnictwa morskiego zostały połączone z 20. rocznicą powstania Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i Sympatyków Lotnictwa.
 

Czytaj więcej »